אדריכלות בעולם – שיפוצים

הצורך במדידת הבית

פעמים רבות אנשים מקבלים את המדידות ותוכנית האדריכלות הישנה מןהעירייה או קבלן הבנייה ובאופן זה מדלגים על שלב המדידה וחוסכים כסף, אבל זה חשוב מאוד להבין שתוכניות שלו שמקבלים מהעירייה בפעמים רבות אינן תקפות יותר או שאינן רלוונטיות. יש צורך במדידה מדויקת של הבית על מנת שנדע בדיוק מהו גודלו וממדיו וכדי שנוכל לתכנן את השיפוצים או תוכנית האדריכלות בהתאם לכך. בעל המקצוע שעושה מדידות מסוג זה בצורה מקצועית נקרא "מודד", בעל מקצוע זה הינו חלק חשוב מאוד בשלב ההתחלתי בכל תכנון ובנייה של בניין או בכל עבודת שיפוצים. המדידה היא כמו שלב שבו אוספים מידע ומאבחנים את הבית , באינפורמציה הזו נשתמש לצורך בניית העבודה. לעתים הסטייה היא בכמה סנטימטרים אך היא משמעותית ותפגע בכל העיצוב והתכנון האדריכלות. שינויים רבים מתרחשים בבניין ובדירה, תזוזות אדמה שיכולות לשנות את המבנה, שיפוצים של דיירים קודמים שלא נרשמו ועוד.. לכן ממש לא כדאי לבנות על פי מסמך שכזה מבלי לדעת האם הוא עדיין רלוונטי או תקף. עוד לפני שמתחילים בשיפוצים ומתחילים בעיצוב תוכניות אדריכלות, יש למדוד בצורה מדויקת את הבית ומידותיו.

האם כדאי לבצע את המדידה לבד?

איש מקצוע גם יעשה תוכנית חתכים, מיפוי וסרטוט מדויק של שטח הבית. מודד מקצועי אף ייצור סרטוט ומיפוי של שטח הבית בקובץ דיגיטלי, שהוא יעיל מאוד לתוכנית האדריכלות ולאדריכל. רבים שואלים את השאלה, האם ניתן למדוד את הבית לבד? או שעליי לקחת איש מקצוע? ובכן לא, לא כדאי למדוד את הבית לבדכם, בעל מקצוע יבצע בדיקה מדויקת יותר מאחר וברשותו ציוד מקצועי, הדיוק הוא חשוב מאוד במצב זה.

איך מבצעים מדידת דירה?

גם מעצבי פנים ואדריכלים משתמשים במכשירי לייזר, אך המכשיר של המודד הוא משופר יותר מאחר והוא מצריך יותר דיוק והרבה יותר פעולות מאשר בתכנית אדריכלות. המודד עושה את מדידת הדירה על ידי מכיר לייזר מסוים, קרן הלייזר מודד את המרחק באופן מדויק ומספקת אוסף של נקודות המהוות מיקומים של קירות, פתחים ואלמנטים נוספים. את כל אלו הוא משלב יחדיו וכך הוא מקבל תמונה גדולה יותר של המצב ושטח הבית. למכשיר של מודד יש אפשרות לבצע מדידות ב3D, לחשב את הרדיוס על עמודים בצורת גליל, לחפש שיפועים ועוד…