גבס בסלון – קבלן בניה

השימושים בגבס בסלון

גבס הינו חומר גלם מאוד שימושי בגלל תכונותיו, הוא מאוד קל, נוח ופשוט לשימוש, הוא זול ביחס לחומרים אחרים, אקולוגי לסביבה בכך שאינו יוצר רעש או לכלוך ואפשר למחזר אותו, מבודד תרמית ובכך מאפשר לבצע בידוד תרמי לבית ומבודד אקוסטית באופן שהשימוש בו לבניית תקרות אקוסטיות ולחסימת רעשים והד הוא מאוד יעיל. בזכות התכונות הרבות של הגבס יש שלל יתרונות בשימוש בו לצורך בניית קירות גבס, בניית תקרות גבס, בניית מדפים ועוד שלל שימושים בגבס בסלון. גבס בסלון זו עבודת שיפוצים שכיחה מאוד במדינת ישראל, רבים מאיתנו עושים עבודות שיפוצים בהן אנו מוסיפים חלקים ואלמנטים לדירה שלנו בעזרת הגבס.

גבס בסלון – בניית קיר גבס

בניית קיר גבס בסלון עשוי להוסיף אלמנט עיצובי ודקורטיבי לסלון שיעניק אווירה ומראה ייחודי לדירה. בניית קיר גבס זוהי עבודת גבס בסלון או בחדרים הנעשית לצורך הפרדה או פיצול של חללים, כך לדוגמה ניתן להשתמש בקיר גבס בכדי להפריד את המטבח מן הסלון או ליצור שני חדרים מחדר אחד גדול. קיר גבס בסלון לא רק משמש אותנו מבחינה מעשית אלא עיצובית, הגבס הוא מאוד קל לשינויים ולעיצוב, במקרים רבים השימוש בגבס הוא למטרות דקורטיביות מעבר לשימוש הפרקטי.

גבס בסלון – תקרות גבס

תקרת הגבס בסלון יכולה לשמש גם בכדי להסתיר מערכת מיזוג או כבלים של חשמל מן העין, היא יכולה לשמש גם לצורך עיצוב התקרה וביצוע תאורה נסתרת בתוכה. השימוש בתקרות גבס בסלון נפוץ למטרות הנמכת תקרה עקב האי נוחות שבתקרה גבוהה מדי על ידי בניית תקרה נוספת העשויה מגבס מעל לתקרה הקודמת. בניית תקרות גבס בסלון משמשת גם למטרות בידוד, לגבס יש תוכנת בידוד תרמית המאפשרת לו לשמר את הטמפרטורה בחדר יציבה למשך זמן רב יותר ולמנוע מחום או קור לברוח אל החלק החיצוני של הבית, בכך תקרות גבס בסלון חוסכות בחשמל בחודשי החורף הקרים ובחודשי הקיץ החמים, בהם נדרשת מערכת מיזוג או חימום לשמירת טמפרטורה נעימה בתוך הבית. תקרת גבס בסלון בדרך כלל משמשת לצורך בניית תקרות אקוסטיות, שכן הגבס הינו חומר מבודד אקוסטית שלא מאפשר התפשטות של רעשים באמצעות בליעה של גלי קול ומניעת הד. השימוש בתקרות גבס בסלון ובמגוון חללי הבית הוא מאוד נפוץ ושימושי, בימינו אין כמעט דירה חדשה או משופצת שלא נעשתה בה הנמכת תקרה למטרות מעשיות, דקורטיביות או שניהן.