השימוש בחומרי – עיצוב פנים סלון

השימוש בחומרי בניין בשיפוץ

בעת ביצוע שיפוצים מתבצע שימוש בחומרי בניין רבים וכלים מכוונים, בשוק קיימים חומרי בניין רבים ומגוונים המשמשים לצרכים שונים ולמטרות שונות. שיפוצניק או קבלן שיפוצים עלולים להשתמש בחומרים שלא עומדים בתו התקן הישראלי בכדי לחסוך בהוצאות, שכן חומרים כאלו הם זולים משמעותית מאשר חומרים העומדים בתו התקן, לכן חשוב לוודא מהם החומרים בהם ישנו שימוש בעת השיפוצים, לבדוק עם הקבלן או השיפוצניק אודות תו בתקן ולדרוש לראות את המדבקה. איש מקצוע הנעזר בחומרים שאינם עומדים בו התקן הישראלי הוא לא איש מקצוע אמין או מקצועי ותפוקת העבודות שלו היא נמוכה. שיפוצניק או קבלן שיפוצים שהוא לא הגון או ישר ינסה לרכוש את החומרים הזולים ביותר על חשבון הלקוח ולהרוויח מכיוון שהלקוח לא מודע. הדבר החשוב ביותר הינו שחומרי בניין המשומשים יעמדו בתו התקן הישראלי, חומרי בניין שלא עומדים בתו התקן הישראלי אלו חומרים זולים שלרוב הנם באיכות ירודה ובמקרים רבים גם פגומים או לקויים. החומרים נעים בין רמת איכות גבוהה לרמת איכות נמוכה כך שהחומרים באיכות נמוכה הינם הזולים ביותר.

חומרי בניין – כלים לבנים

אם אתם מעוניינים לרכוש חומרי בניין מסוג זה בעצמכם, העדיפו לקנות אותם ברשתות גדולות ומוכרות, זאת מאחר ואם תקנו במקום קטן שאינו מוכר, הוא עלול להסגר עם הזמן כך שלא תוכלו להיעזר באותם חומרים מותאמים לעבודות בעתיד ותאלצו לחפש משהו זהה בחנויות אחרות. הרבה יותר משתלם ללכת ולקנות את החומרים הללו בעצמכם, גם בכדי לחסוך עלויות וגם כיוון שקיימים שיפוצניקים וקבלני שיפוצים רבים שינסו "לרמות" ולהרוויח על חשבונכם על ידי קניית חומרי בניין סוג ב’ (פחות איכותיים). הכלים הלבנים הינם חומרים כמו אסלות, ברזים, סוג ריצוף, ארונות ועוד… כשמדובר על חומרי בניין מסוג זה מדובר על כלים שלא נכללים במחיר השיפוצים, מכיוון ובמקרים רבים הלקוח הוא זה שקונה אותם.

חומרי בניין – מטבחים

קיימים סוגים רבים של חומרי בניין, חומרי מטבחים הינם הדוגמה לכך. בתור דוגמה נשתמש בכמה סוגי שיש: אבן גרניט – היתרונות של סוג הינו הוא שהוא מעניק מראה מרשים, הוא עמיד בחום וחסין לשריטות. אך החיסרון בו הינו שהוא יקר ביחס לסוגים אחרים ואינו עמיד למים. שיש קיסר – היתרונות של סוג זה הינו שהוא עמיד למכות ולא נפגע בעקבות הלחות, הוא גם פחות יקר ביחס לסוגים אחרים. החסרונות הוא שהוא בעצם חומר סינתטי מלאכותי ואינו וטבעי. בוצ’ר עץ – היתרונות של סוג שיש זה הוא שהוא מעניק מראה חמים וביתי, ותחושת אלגנטיות. בחסרונות הינו שהוא מצריך תחזוקה רבה יחסית לסוגים אחרים.