חברות שיפוצים – עבודות גבס בסלון

מהן חברות שיפוצים

חברת שיפוצים לרוב מחזיקה בצוותים רבים של אנשי מקצוע שנבחרו בקפידה ועברו הכשרות רבות, כל צוות מתמחה במגוון נושאים, כך יכולות חברות שיפוצים להעניק את שירותיהם בשלל עבודות שונות הדורשות התמחויות וידע נרחב ומעמיק. אמנם המחירים של חברות שיפוצים הן לעתים יקרות יותר, עבודותיהן של חברות שיפוצים ברוב המקרים יהיו איכותיות יותר ומקצועיות יותר מאשר שלקבלנים ואנשי מקצוע עצמאיים. היתרון שבחברות שיפוצים ביחס לאנשי מקצוע עצמאיים הינו גם שבמקרה בו קורות תקלות בשיפוץ שהן באחריות איש מקצוע, קבלן עצמאי עלול להתנער מאחריות "ולהיעלם" בעוד שחברה רצינית ומוכרת תמיד תיקח באחריות. חברות שיפוצים אלו הן בתי עסק המתמחים בביצוע מגוון עבודות שיפוצים בבית ובדירה, החל מצביעת קירות ושינוי רצופת ועד לשיפוץ משלים ויסודי של כל הבית ושינוי המבנה הפנימי שלו. חברות שיפוצים מציעות שלל שירותי שיפוצים, שיפוץ מקלחת, שיפוץ מטבח, פיצול חללים, עיצוב תקרות ועוד..

אפשרויות השיפוץ

ישנם אפשרויות מגוונות לבחירת בעל מקצוע לעשות את השיפוץ. במידה ועבודת השיפוצים היא לא מורכבת מדי וכוללת כמה שינויים קטנים, כמו צביעת הקירות של הבית, ניתן לבצע אותה לבד בעזרת כמה מדריכים באינטרנט וחומרים שניתן לקנות בכל חנות, אך במקרים בהם יש צורך בשיפוץ יסודי וכולל או שעבודת השיפוצים היא מורכבת ודורשת ידע ומיומנות רבה, אי אפשר לבצע אותה לבד. בין האפשרויות בבחירה בחברות שיפוצים, קבלני שיפוצים או שיפוצניקים, ניתן גם לבצע את עבוד השיפוצים באופן עצמאי. אנשי המקצוע המתעסקים בתחום השיפוצים הינם קבלני שיפוצים ושיפוצניקים, קבלני שיפוצים אלו הם אנשי מקצוע שעברו הסמכה בתחום השיפוצים באחד מהארגונים שמסמיכים קבלני שיפוצים בישראל, קבלנים מסוג זה הם קבלנים רשומים. אנשי מקצוע נוספים העוסקים בתחום השיפוצים הינם השיפוצניקים, אלו הם אנשי מקצוע שלא עברו הכשרה או הסמכה ספציפית לעיסוק בתחום השיפוצים.

כמה טיפים לשלב הטרום-שיפוץ:

•תכנון – לפני הכל, חשוב מאוד לתכנן את כמות עבודות השיפוצים ואיך בדיוק אתם רוצים שהדירה תראה. שבו עם מעצב פנים או קחו השראה מהאינטרנט בקשר לרעיונות לעיצובי פנים שונים שתרצו ליישם באמצעות השיפוצים. הגיעו מגובשים ברעיון ומטרה בראש. •רשימה – אחרי התכנון הכינו רשימה מפורטת של כמה מה שאתם רוצים לשנות, לתקן או להוסיף. חשוב להכין את הרשימה באופן מדויק ביותר וכמה שיותר מפורטת. ברשימה הזו תשתמשו בשביל לקבל הצעות מחיר מותאמות מאנשים מקצוע ולכן משמעותי שתהיה מדויקת ככל האפשר, על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת ולמנוע אי הבנות בשלב מאוחר יותר. •בחירה מושכלת -אל תבחרו באופן נמהר, ההמלצה הינה לקבל לפחות שלוש הצעות מחיר מקבלנים שונים לפניקבלת ההחלטה. ערכו בדיקה מדוקדקת ומחקר באינטרנט אודות המקצוע או החברה, חוות דעת וביקורות, שביעות רצון מההתנהלות ואיכות התוצאות.