ספריות גבס – בניה טרומית

עיצוב ספריות גבס

ספריות גבס מתבצעות על ידי עיצוב בגבס והתקנת לוחות גבס, לוחות גבס הינם לוחות קלים ועמידים הבאים בסוגים שונים של גבס בהתאם לצורך, כך למשל לוח גבס ורוד מתאים לספריות בטבחים מכיוון והוא מעכב בעירה, לוקח גבס ירוק מתאים לחדרי רחצה מאחר והוא עמיד יותר לרטיבות מאשרגבס לבן רגיש. השימוש בגבס עבור בנייה ועיצוב של ספריות גבס הוא שכיח ביותר ולרוב מתבצע בשילוב עם חומרים נוספים כגון עץ או זכוכית, כך לדוגמה, ניתן להשתמש בעץ לצורך עיצוב ספריות גבס בסגנון עתיק שיתאימו לעיצוב פנים מיושן בבית, ניתן להשתמש בזכוכית לעיצוב דלתות בספריות גבס ונתינת מראה מודרני וחדשני. השימוש בגבס הוא כה נרחב אודות לתכונות הייחודיות שלו, חוץ מהעובדה שהוא מאוד דינמי וזול לשימוש, גבס הוא מאוד קל ליישום, מהיר ונוח, אקולוגי ואפשרי למחזור, מבודד תרמית ומבודד אקוסטית. את לוחות הגבס חותכים בכדי להתאים לכל סוג של מקרה, בעזרת לוחות הגבס אפשר לבנות ספריות, אזורי אחסון, מדפים, תקרות, קירות ועוד… עיצוב בגבס נותן אווירה יוקרתית וייחודית בכל מבנה ודירה. הגבס הוא שימושי ביותר לצורך עיצוב ודקורטיביות בכלל צבעו הלבן.

אפשרויות לבניית ספריות גבס

ספריות גבס ניתן לעצב בשלל סגנונות שונים ומגוונים, אפשר לעצב אותן בנישה או בארון גבס לדוגמה, ניתן לעצב ספריות גבס באופן פשוט ואלגנטי, בעיצוב מזערי, בתור ספרייה רגילה עם מדפי גבס פשוטים. ניתן לעצב ספרית גבס בצורה מתוכננת תוך שימוש באלמנטים רבים בשביל להעניק לה מראה ייחודי. ספריות גבס הן בעצם מדפים העשויים מגבס, כך שעיצוב מורכב איננו חובה, שכן השימוש בספריות הוא בעיקר פרקטי ופחות דקורטיבי למרות שהן מוסיפות הרבה לעיצוב.

נישות לספריות גבס

נישה היא בסופו של דבר חלק שקוע, במקרים רבים ממוסגר או סוג של גומחה בחלק החיצוני של הקיר, גומחה יכולה לשמש כעיצוב בולט היוצא מן הקיר או בתוך קיר גבס. בנוסף לקישוטיות שלהן נישות גבס מאוד שימושיות ופרקטיות בזכות השימוש בגבס ניתן לעצב נישות לספריות גבס בצורות ודרכים רבות, במגוון עיצובים ייחודיים ובזול. נישות גבס הן תחום נפוץ וטרדני מאוד, אפשר להשתמש בהן הרבה פעמים והן מהוות תוספת מדהימה לכל עיצוב פנים.