עבודות חשמל – מחירון שיפוצים

מהן עבודות חשמל?

עבודות חשמל הן עבודות שמאפשרות לתקינות החשמל בבית שלנו, על מנת שלא יקרו הפסקות חשמל ודברים דומים. החשמל מקיף אותנו, בימינו כמעט שום דבר לא יכול להתקיים בלי חשמל – האוכל שאנו אוכלים, העבודה שלנו, האורות בחדר ומחוצה לו, הטלוויזיה והמחשב איתם אתם משתמשים, כל אלו ועוד פעולות רבות בחיי היום יום שלנו מסוגלות להתקיים אך ורק בזכות החשמל. אנשי המקצוע העוסקים בעבודות חשמל נקראים "חשמלאים", חשוב לבחור בחשמלאי מקצועי ומומלץ לביצוע עבודות החשמל בביתכם, חשמל הוא לא משחק ואם רוצים להימנע מתקלות לא נעימות ובעיות בחשמל חשוב שהעבודות יתבצעו בצורה איכותית ויעילה.

סוגי חשמלאים

‘קיימים סוגים שונים ודרגות של חשמלאים במתעסקים בעבודות חשמל: חשמלאי עוזר – חשמלאי מסוג זה הינו חשמלאי שמבצע את העבודה בסמוך בליווי של חשמלאי מוסמך, חל עליו איסור לבצע כל עבודת חשמל ללא פיקוח של חשמלאי מוסמך. חשמלאי מעשי – חשמלאי מסוג זה הוא חשמלאי שמוסמך לעשות עבודות חשמל במתח נמוך בלבד. חשמלאי מוסמך – חשמלאי מסוג זה הוא, הוא רשאי לטפל בעבודות חשמל עד למתחים גבוהים יותר.

איך לבחור חשמלאי טוב ומומלץ?

קודם כל לפני כל טיפול בעבודות חשמל או בחירת חשמלאי, חשוב מאוד לוודא שהחשמלאי מחזיק תעודת "חשמלאי מוסמך", תעודה זו מוכיחה שהוא עבר את ההסמכה הדרושה לטפל בעבודות חשמל ושיש לו את הרישיון לטיפול בעבודות מסוג זה, בדוק גם אם הרישיון הוא בתוקף, לאחר שווידאתם זאת, יש עוד כמה דברים שיש לבדוק בעת בחירת החשמלאי: •אמינות – חשוב לבחור בחשמלאי אמין, שיהיה ישר וכנה אתכם בנוגע לעבודות החשמל ושלא יסתיר בעיות, כמו שהגיוני לשאול מעצבת פנים על דלתות פנים. •זמינות – בדקו עם החשמלאי האם הוא פנוי לעבודה, ישנם מקרים בהם לוח הזמנים של החשמלאים הוא מלא כך שהם לא זמינים לביצוע עבודות חשמל במידית, במקרה זה כדאי לחפש חשמלאי אחר שיהיה זמין לבצע את העבודה עכשיו ולא בעוד כמה ימים או שבועות. ושוחחו עם לקוחות קודמים שלו ובדקו האם הוא מצליח לעמוד בזמנים שהוא מבטיח, מהו לוח הזמנים שלו וכיצד ההתנהלות שלו. •ניסיון – בחרו בחשמלאי בעל ניסיון בתחום, שאלו אותו מהן שנות הוותק שלו בתחום, באיזה עבודות הוא עסק והאם ביצע עבודות חשמל הדומות למקרה שלכם. דרך טובה לבדוק את אמינות ומקצועיות החשמלאי היא בדיקת המלצות וחוות דעת באינטרנט או ממכרים.