עיצוב פנים – צביעת דירה

עיצוב פנים

הבית הינו המקום ממנו אנו מפתחים את החיים שלנו ומהווה המקום האישי והפרטי שלנו ורק שלנו בעולם הזה. עיצוב פנים מתקשר לתחום השיפוצים בדרכים רבות, שכן לעיתים תכופות עיצוב הפנים של הבית כולל שינויים ושיפורים שיש לבצע בבית. עבודות שיפוצים מעניקות לעיצוב הפנים הרצוי לקום לתחייה, כל שינוי קטן שיש להוריד או להוסיף אפשר לעשות על ידי שיפוץ, בעצמינו או על ידי בעל מקצוע. פנים הדירה שלנו הוא הבית שלנו, האזור הבטוח שלנו בתוכו ממנו אנו מתחילים את היום ובו אנו מסיימים אותו. עיצוב פנים הוא המראה של הדירה שלנו והאווירה שהיא משדרת, עיצוב פנים ייחודי ומחושב יצור אווירה נעימה בדירה ותשפר את מצבי הרוח שלנו והתפקוד היום יומי שלנו.

אלמנטים חשובים בעיצוב פנים

כשמעצבים את הדירה ומשתמשים בעיצוב פנים, צריך לשים לב לכמה יסודות חשובים המתבצעים בעבודות השיפוצים ומשפיעים רבות על העיצוב של הבית והאווירה שהוא משדר. •צבע – לצבע יש חשיבות רבה בנתינת האווירה הרצויה, זהו אינו סוג כיום שלכל צבע יש את המשמעות שלו. כל צבע גורם לנו לפתח רגשות שונים ומעורר רגשות שונים אצל המתבונן. הצבע משפר ומשדרג את החדר או הסלון, בזמן שימוש בגוון ובצבע הנכון נוכל לעשות את האווירה הרצויה. •רהיטים – השימוש בסט רהיטים תואם שמשדר אווירה מסוימת הוא אלמנט חשוב בעיצוב פנים, שילוב צבעי הריהוט וסוג הריהוט לצבעי הבית, המטבח ולאקססוריז בבית הוא חלק נחוץ בעיצוב פנים מושלם. •וילונות – רובינו לא יודעים את החשיבות שבווילונות והתכונות הייחודיות שלהם. מעבר לסיכוי החלון, וילונות משמשים אותנו להקמת תחושת גובה. אם ישנו חדר נמוך שאנו רוצים "להגביהה", אפשר לעשות זאת ללא שום צורך בשיפוצים אלא אך ורק באמצעות עיצוב פנים וטריקים ליצירת מראה גבוהה. תליית וילונות קרוב לתקרה נותנת מראה ואשליה של גובה וגודל לחדר, ונותנת הרגשה מרווחת יותר. •אקססוריז – שימוש באביזרים שונים, כמו תמונות, צמחים, כדים, אמנות ועוד מעניקים רבות לעיצוב הפנים, בעת התאמה מדויקת הם משדרגים את האווירה ויוצרים מראה מושלם. •בחירת הצבע – בחירת הצבע משתנה מאוד לפי החדר שרוצים לצבוע ולאווירה שרוצים לבחור, למשל, בחדרי שינה כדאי לבחור בגוונים רגועים וחמימים. בחירת הצבע בהתאם לחלל חשובה מאוד.

עיצוב פנים ועבודות שיפוצים

השיפוצים מאפשרים לנו ליישם את עיצוב הפנים בו אנו מעוניינים, כמובן שעבודות שיפוצים הן רק חלק קטן מהתחום הרחב של עיצוב הפנים. בזכות השיפוצים אפשר להחיות ולהקים לתחייה את שלל רעיונות עיצובי הפנים שלנו, מאחר ורובינו גרים בדירה מוכנה ולא בונים בית או בניין מאפס לבדינו. אם אנו רוצים לשנות משהו יש צורך בעבודת שיפוצים בכדי להוריד, להסיר , להוסיף או לשפר אובייקטים קיימים בדירה. בעיצוב פנים יש חשיבות רבה לרהיטים הנבחרים, האביזרים שבהם משתמשים ברחבי הבית ולאלמנטים רבים ברחבי הדירה.