עיצוב קירות – אדריכלות

עיצוב קירות

עיצוב קירות הינו תחום רחב מאוד ופופולרי מאוד בימנו, ברוב הבתים והדירות נעשית עבודת עיצוב קירות במובן מסוים, צביעת הקירות בחדרים ובסלון, בחירת סוג הקירות באמבטיה וכו’… למרות שהעיצוב הינו כיד הדמיון, יש כמה כללים משמעותיים בעיצוב פנים ובעיצוב קירות שכדאי לעבור עליהם אם לא רוצים לקבל תוצאה לא מוצלחת. צבע הקירות והעיצוב שלהם מגדיר את האטמוספירה ששוררת בבית או בחלל המסוים. עיצוב קירות הוא גם שימושי מהצב הפרקטי, למשל יצירת מקומות אחסון על ידי עיצוב הקיר.

כללי עיצוב קירות בסלון

צבע אחיד – חשוב לבחור בצבע אחיד ובסיסי עבור כל הקירות של הסלון, ולשלב אותו לעיצוב הפנים של הדירה, לדלת, למטבח ולכל החלקים של הסלון. התאמת צבעים לאווירה – בעת עיצוב קירות בסלון חשוב להתאים את הצבעים לאטמוספירה שאתם רוצים לשדר, אם אתם רוצים מראה שישדר מודרניות או להפך מראה שיעביר חמימות ואינטימיות. פזרו את הכל באופן שווה כך שהמדפים, האקססוריז, האלמנטים העיצוביים והתמונות מפוזרים בצורה מאוזנת לכל אורך הסלון, כך תיצרו תחושה נעימה ואסתטית בסלון. הפרדה – בין אזורים שונים בסלון על מנת לשפר את האסתטיות שלו והחזות שלו, לדוגמה, הפרדת המטבח מן הסלון. איזון – בסלון חשוב לשמור על איזון, אם אתם רוצים להדגיש חלק כלשהו בחלל עשו זאת על פי צבע בפינה אחת תוך יצירת איזון בין החללים.

כללי עיצוב חדרי שינה

צבעים בהירים – לצבעים יש חשיבות רבה באווירה שיש בחדר ומשפיעים באופן ישיר על מצב הרוח שלכם. שימוש בצבעים כהים בכל הקירות בחדר השינה אינו מומלץ בכלל. מומלץ מאוד לבחור בצבעים בהירים, שיוצרים מרחב נעים ומרגיע בחדר. כשאתם בוחרים בטפט חשוב לבחור בצבע שאינו יוצא תחושות מלחצות או עמוסות יותר מדיי בחדר, בחרו בטפט שגם לא יימאס עליכם במהירות, טפטים בהירים תמיד מתאימים לקיר שבחדר שינה. שימוש בטפטים או עיצוב שונה – אם רוצים להשתמש בטפט בחדר או לעשות עיצוב מעט אחר ומעניין, כדאי לעשות זאת על הקיר שמאחורי המיטה. עיצוב הקיר שמאחורי המיטה משתלב בצורה טובה ויוצר איזון בחדר, הוא מוסיף למראה ולא פוגע באווירה. אקססוריז שכדאי להשתמש בהם הם תמונות משפחתיות או עם חבריםבן זוג, גם במקרה זה חשוב לשמור על איזון בחדר ולפזר את כל אלו באופן מאוזן על קירות החדר. אקססוריז – השתמשו באביזרים ואלמנטים דקורטיביים בכדי לעצב ולקשט את החדר ולתת לו מראה ייחודי ומעניין.