קבלן חשמל – אדריכל

בית שיהיה ייחודי ושונה מכל בית אחר ולא עוד שכפול ממיני הבתים בשכונה. אז החלטתם לבנות בית, מעולה! הגעתם להחלטה שאתם רוצים להתייצב בחיים שלכם ולבנות בית שהוא רק שלכם, בית החלומות שלכם, הבית בו תבנו את החיים שלכם והבית שאותו תבנו מהתחלה כמו שתמיד רציתם. עכשיו כשאתם חושבים על זה, מה באמת צריך לשקול ולחשב כאשר בונים בית בעצמינו? ובכן, יש המון דברים שצריך לשקול חוץ מעיצוב הבית ובניית השלד, ישנו צורך באנשי מקצוע רבים לביצוע פעולות שונות על מנת להוציא את הרעיון לפועל, אחד מבעלי המקצוע החשובים ביותר הוא קבלן חשמל!

תפקידי קבלן חשמל

האם אי פעם דמיינתם חיים ללא חשמל? כל מה שאנו עושים כמעט כיום נעזרת בחשמל ולא היה אפשרי לעשותו בלי חשמל, החל משתיית הקפה בבוקר ועד לעבודה שבה אנו עובדים שמתבצעת על המחשב, שגם הוא מופעל בחשמל. קבלן חשמל לא מבצע עבודות חשמל רק בשביל בתים ודירות פרטיות, תפקידו מתרחב הרבה מעבר למגזר הפרטי. קבלן חשמל הוא שם שני לחשמלאי מוסמך, שאחראי על מגוון עבודות החשמל ורשאי לעסוק בתיקון תקלות ובעבודות חשמל עד מידת מתח מסוימת. מה קורה אם יש בעיה בחשמל? ומי בכלל ממונה על התקנת מערכות החשמל בבתינו? זהו מקצוע של קבלן חשמל. בפרויקט בנייה של בית, קבלן חשמל עובד יחד עם בעלי מקצוע רבים כגון אדריכלים, יועצי בניה ועוד… במסגרת תפקידו, מבצע קבלן חשמל התקנת תשתיות אינטרנט, טלפון, התקנת מערכות אזעקה וקולנוע ביתי וכן הכנה למערכות חכמות או מערכות תאורה ממוחשבות. ישנם קבלני חשמל המתעסקים בלקוחות פרטים, יש קבלני חשמל המתעסקים במבנים ציבוריים ויש שמבצעים עבודות חשמל עבור עסקים.

התנהלות מול קבלן חשמל

ההתנהלות מול קבלן חשמל מתבצעת על ידי חוזה עבודה והתקשרות. ישנם כמה סוגים שונים של חוזים לפיהם עובד קבלן חשמל: חוזה פאושלי – סוג זה של חוזה נפוץ בתחומי הבניה, חוזה זה נבנה על פי התכנון האדריכלי של הנקודות, הקבלן מקבל החלטה בנוגע לבניית התשתית באופן שיתאים למיקום הנקודות ונותן הצעת מחיר. חוזה נקודתי – בחוזה זה שכרו של הקבלן נאמד לפי נקודה ולפי סוג הנקודה. חוזה תכנון – בחוזה זה השכר של הקבלן נקבע על פי מפרט מדויק, את המפרט הזה מקבלן מהנדסאי חשמל המתכנן את מערכת החשמל באופן מדויק. לפי המפרט המדויק מציע הקבלן הצעת מחיר מותאמת.