שיפוץ מטבחים – שיפוצניק

מחירי שיפוץ מטבחים

במקרים רבים הלקוח הוא זה שרוכש את החומרים על מנת לצמצם את העלויות, אך זה אפשרי לבקש מאיש המקצוע לקנות את החומרים. כשם האפשרויות הנרחבות כך טווח המחירים הוא נרחב ונע בטווח מחירים נמוכים למחירים גבוהים מאוד, בנוסף לכל אלו, ישנה חשיבות גדולה לטיב החומרים בהם משתמשים ולאיכות הכלים, סוג המטבח וסוג בעל מקצוע אותו רוצים. מחירי שיפוץ מטבחים נעים ומשתנים בהתאם לאלמנטים השונים, האופציות שבוחרים, זמן העבודה, החומרים והמטבח. ניתן לבצע שיפוץ מטבחים שטחי ומופחת של החלפת כמה דלתות או ארונות, או שינוי הצבע, אך ניתן גם לבצע שיפוץ מלא ונרחב של החלפת כל תשתית המטבח, כל הריצוף והמטבח בשלמותו. כשמדברים על עלויות של שיפוץ מטבחים כולל המחיר הוא בממוצע 40 אלף שקלים, כשברוב החומרים והציוד לא נכללים במחיר.

חומרים לשיפוץ מטבחים

קיימים חומרים רבים ומגוונים לשיפוץ מטבחים, ביניהם חומרים טובים יותר ופחות, חומרים יקרים יותר או זולים יותר וחומרים שכיחים ונפוצים וכאלו שפחות בשימוש. החומרים השכיחים ביותר לשיפוץ מטבחים הם: עץ מלא – עץ מלא הינו חומר יקר הנחשב ליוקרתי מאוד ולכן ברוב המקרים השימוש בו הינו מוגבל, לרוב לא משתמשים בו לבניית ארונות במטבח אלא לחלקים ספציפיים במטבח בלבד. סנדוויץ’ – זהו חומר חזק מאוד, יציב ועמיד מאוד. חומר זה הינו שכבות עץ המודבקות אחת לשנייה ומגיעות ברמות איכות שונות. למשל סנדוויץ’ איכותי נקרא בריץ’ וסנדוויץ’ לא איכותי נקרא סנדוויץ’ לבן, ישנם עוד סוגים רבים של סנדוויץ’ בטווחי מחירים שונים והתאמות שונות. MDF – זהו חומר זול שמהווה פתרון זול ומספק, MDF הוא נסורת המודבקת בעזרת לחץ, חומר זה הינו מאוד קל ונוח לשימוש ועיבוד. עץ מלא הינו חומר שהינו עמיד מאוד לשריטות ומכות, ניתן לתקן אותו בקלות ועמיד במים ורטיבות.

סגנונות מטבחים

קיימים שלל סוגים וסגנונות מגוונים של מטבחים, יש להתאים את עיצוב המטבח לעיצוב הדירה בשביל לקבל מראה מתאים ועיצובי לדירה. הסגנונות השכיחים ביותר בישראל הינם מטבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומטבחי וינטג’. מטבח מודרני לרוב יהיה בצבע שחור או לבן, בעל מראה נקי ולא מוקצן, עם אווירה קרירה ויוקרתית, העיצוב הוא מינימליסטי שמעניק אווירה מודרנית. מטבח כפרי הינו מטבח בצבעים כפריים שמשרים הרגשת חמימות וביתיות כפרית, במטבחים כפריים בדרך כלל משתמשים בעץ ובצבעים חמים. מטבח וינטג’ הינו מטבח המעוצב בסגנונות ואלמנטים מהעבר, לרוב בסגנונות וינטג’ משנות ה50 עד לשנות ה70, מטבחים מסוג זה הם מאוד שכיחים בימינו.