עבודות שיפוץ דירה ועיצוב הבית

שיפוץ דירה – שיפוצניק או קבלן שיפוצים?

אנשים רבים בימינו עושים עבודות שיפוצים בביתם או בדירתם בכדי לשפר או לשנות את המראה שלה, לעתים רק מבחינה עיצובית ודקורטיבית ולעתים גם מבחינת המבנה שלה, על ידי הוספה או הסרה של קירות, הנמכת תקרות ועוד… עבודות שיפוץ דירה ניתן לבצע בהיקפים שונים, כך שגם כמה שינויים קטנים ייחשבו לעבודת שיפוצים וגם שיפוץ דירה קומפלט וכולל ייחשב לעבודת שיפוצים. ברוב המקרים כשמחליטים לבצע עבודות שיפוצים, יש צורך בשיפוצניק או קבלן שיפוצים, מאחר ורוב עבודות השיפוצים מכילות מורכבויות הדורשות ידע ומיומנות מקצועיים. ההבדל בין קבלן שיפוצים לשיפוצניק הוא שקבלן שיפוצים עבר הסמכה לעיסוק בתחום בעוד ששיפוצניק לא עבר הסמכה כלשהי ועוסק בשיפוצים על סמך ידע שצבר בצורה עצמאית. ברמת העיקרון לא ניתן לקבוע כעובדה שקבלן שיפוצים הוא תמיד טוב יותר משיפוצניק, מאחר וישנם שיפוצניקים רבים שעולים ביכולותיהם על קבלני שיפוצים. לכן, נמליץ לכם לבחור באיש מקצוע לא על בסיס הגדרה אלא על בסיס בדיקה מקיפה של המלצות וביקורות, התנהלות ועמידה בזמנית, אמינות והגינות ורמת מקצועיות.

עיצוב הבית בעזרת שיפוצים

שיפוצים הן אחת הדרכים הפופולריות ביותר לעיצוב הבית, השיפוצים מאפשרים לנו לעצב את הבית כראות עינינו זאת מאחר והם מאפשרים לשנות גם את מבנה הדירה וגם את המראה שלה. ניתן לעשות כמעט כל דבר בעזרת שיפוץ דירה והשמיים הם הגבול, אך כשמדובר בעיצוב הבית צריך קצת מעבר לקבלן שיפוצים או שיפוצניק. אנשי מקצוע מסוג זה יבצעו את העבודה בפועל עבורכם אך אם תרצו לעצב את הבית שלכם תצטרכו לעשות זאת בעצמכם או על ידי אדריכל מעצב פנים. ברוב המקרים כאשר לא מבוצעים עבודות שיפוצים בהיקף גדול, אין צורך בתכנון אדריכלות ועיצוב פנים, תוכלו לעשות את זה בעצמכם תוך קבלת השראה מהאינטרנט ומקורות נוספים ולחסוך כסף. אך לעתים, במיוחד כשמדובר בשיפוץ דירה קומפלט, מומלך לקבוע פגישת ייעוץ עם אדריכל המתמחה בעיצוב פנים בכדי שיוכל לעזור לכם לתכנן ולעצב את מבנה הדירה החדש ולבנות את תוכניות האדריכלות ועיצוב פנים לפיהן יעבוד השיפוצניק או קבלן שיפוצים.

תכנון השיפוץ – אדריכלות ועיצוב פנים

תוכניות אדריכלות ועיצוב פנים הן אחת הדרכים לתכנון עבודות שיפוצים כמו שהזכרנו קודם לכן, על ידי פגישה עם אדריכל תוכלו לקבל ייעוץ ועזרה בעיצוב הבית ותכנון השיפוץ. בין אם אתם מחליטים לעשות את השלב הזה בעזרת אדריכל או בצורה עצמאית, חשוב להיות מוכנים עם רעיון בראש ולהכין רשימה מפורטת ומקיפה של כל מה שאתם רוצים לשפץ. פרטו ודייקו כמה שיותר בכל מה שתרצו להוסיף, להוריד או לשנות בדירה ובמבנה שלה בכדי למנוע אי הבנות בהמשך העבודה עם השיפוצניק או קבלן שיפוצים.