הנמכת תקרה – מהו הנמכת תקרה ומהם השימושים שלה.

מהי הנמכת תקרה

הנמכת תקרה זוהי עבודה המתבצעת במתבצעת במקרים רבים על ידי גבס במסגרת עבודות שיפוצים ושיפוץ דירה. בפועל, הנמכת תקרה מתבצעת על ידי בניית תקרה נוספת מעל לתקרה הקיימת מגבס בכדי להנמיך את התקרה. בימינו כמעט בכל בית משופץ או חדש ישנו לפחות חלל אחד בו התבצע שימוש בהנמכת תקרה. השימוש הפרקטי בהנמכת תקרה הוא לצורך הנמכה של תקרה שהיא גבוהה מדיי בחלל מסוים, אך מעבר לכך הנמכות תקרות בבית משמשת לשלל מטרות ושימושים אחרים.

במסגרת עבודות שיפוצים המתבצעות על ידי שיפוצניק או קבלן שיפוצים\קבלן גבס, ניתן לבנות תקרות גבס אקוסטיות לצורך בידוד מרעשים, תקרות גבס לצורך בידוד תרמי, תקרות גבס לצורך הסתרת תעלות מיזוג ולצורך הקמת מערכת מיזוג מרכזית וכן תקרות גבס מעוצבות עם תאורה נסתרת ועוד פיצ’רים מגניבים. כל אלו מתאפשרים בזכות התכונות הייחודיות של הגבס שמאפשרות לו להיות קל ונוח מאוד לשימוש ולביצוע תיקונים ועיצובים ייחודיים, זול מאוד, מבודד כנגד רעשים על ידי בליעת גלי קול ומניעת הד, ומבודד תרמית על ידי שמירת טמפרטורה קבועה בחלל החדר ומניעה של איבוד חום או קור.

השימושים בגבס

ישנם שימושים רבים בגבס מעבר לבניית תקרות, ניתן לבנות בעזרתו קירות מעוצבים לשדרוג המראה ועיצוב הבית והעיצוב של החלל או לצורך חילוק חללים, כל נוכל לחלק חדר אחד גדול לשני חדרים בצורה מהירה וזולה. ניתן לבנות בעזרת גבס מדפים ואוזרי אחסון שונים בקלות ובמהירות, ניתן לבנות רהיטים מעוצבים בעיצוב אישי וכן להשתמש בו לשלל עבודות ייחודיות כמו בניית מזנון, קרניז, קיר מדיה ועוד.. מעבר לתכונות הגבס שציינו קודם לכן, הגבס הוא חומר ידידותי לסביבה, הוא ניתן למחזור והוא לא מזהם. אחד מהיתרונות הגדולים של היותו ידידותי לסביבה הוא שעבודה אתו לא משאירה זבל ולכלוך רב ואינה רועשת, דבר שמונע את אי הנעימות שבעבודות שיפוצים סטנדרטיות.

האם כדאי להנמיך תקרות?

האם כדאי להנמיך תקרות? ובכן הרוב הגורף יטען שכן מאחר וזה מוסיף המון לעיצוב הבית, ניתן לביצוע במסגרת שיפוץ דירה ומשמש לשלל שימושים פרקטיים ודקורטיביים. אך ישנם אנשים הטוענים נגד הנמכת תקרות, לפני דעתם, התקרות בישראל הן גם ככה נמוכות, וישנם אנשים רבים המגזימים יתר על המידה בהנמכה. הנמכת תקרות מקטינה את חלל החדר ויוצרת תחושה של חדר קטן, במיוחד אם מגזימים אם ההנמכה. אנשים אלו טוענים גם שניתן לבצע את כל השימושים של הגבס בדרכים אחרות שלא יפגעו בחלל החדר ויקטינו אותו. בכל מקרה, אם אתם מחליטים להנמיך את התקרה, אנו ממליצים שתעשו זאת בגבול הטעם הטוב ולא תגזימו ותהפכו את התקרה לנמוכה מדיי.