קבלן שיפוצים – האם כדאי לבצע שיפוצים בצורה עצמאית או בעזרת איש מקצוע?

קבלן שיפוצים – מיהו ומה הוא עושה?

כולכם בטח מכירים את המושג שיפוצים, אך מיהו בעצם קבלן שיפוצים? ובכן, קבלן שיפוצים הוא איש המקצוע שמבצע עבודות שיפוצים כגון איטום גגות, הוא בעצם אדם אשר עבר הסמכה ייעודית ורשמית באחת מהגופים בישראל שמעניקים תעודה לעיסוק בתחום השיפוצים. אם אתם רוצים לבצע שיפוץ בדירה שלכם, לשפץ כמה דברים או לבצע כמה שינויים בדירה שלכם, קבלן שיפוצים הוא איש המקצוע שאתם מחפשים.

בכדי לעסוק בתחום השיפוצים אין חיוב כלשהו להסמכה רשמית, כל אדם שרוצה יכול לעסוק בשיפוצים. אנשים מקצוע שעוסקים בתחום ללא הסמכה נקראים שיפוצניקים, השיפוצניקים גם הם מציעים את אותם השירותים שקבלן שיפוצים יכול לבצע במסגרת בידע המקצועי שלהם והניסיון שלהם. במציאות, לא ניתן להעיד בצורה חד משמעית שקבלן שיפוצים תמיד יהיה טוב יותר משיפוצניק. ישנם שיפוצניקים טובים יותר מקבלני שיפוצים ולהפך, הדבר החשוב הוא המקצועיות של איש המקצוע, שנות הניסיון שלו, ההתנהלות והיחס שלו, האמינות וההגינות שלו.

שיפוצים בצורה עצמאית לעומת איש מקצוע– יתרונות

כמובן, שנית לבצע את השיפוצים בבית שלנו גם ללא צורך בקבלן שיפוצים או שיפוצניק. לרוב כשמדובר בשיפוצים בהיקף קטן או כמה שינויים לא מורכבים, אין שום בעיה לבצע אותם בצורה עצמאית. לביצוע שיפוצים בצורה עצמאית אל מול בעזרת קבלן שיפוצים או שיפוצניק יש יתרונות וחסרונות, היתרונות בביצוע עצמאית הם:
מחיר – היתרון הבולט ביותר בהחלטה לביצוע שיפוץ הדירה לבד הוא המחיר. ביצוע שיפוצים בצורה עצמאית יחסוך לכם אלפי שקלים לעומת ביצוע על ידי איש מקצוע. קבלן שיפוצים או שיפוצניק תמיד יגבה ממכם יותר הרבה יותר מכמה שהעבודה תעלה לכם אם תבצעו אותה לבד.
התנהלות – עוד יתרון בביצוע שיפוצים עצמאית הוא שאין צורך בהתנהלות מול גורמים זרים, אתם הבוס של עצמכם ואתם אחראיים על השיפוץ של הבית. במקרים רבים מתפתחים וויכוחים בין הדיירים לאיש המקצוע שגורמים לאי נעימויות והפרעות בעבודה. במהלך עבודות שיפוצים יש עובדים זרים רבים שמסתובבים ברחבי הבית ופוגעים בפרטיות שלנו, משהו שלא נצטרך להתמודד עמו אם נבצע את השיפוצים בעצמינו.

שיפוצים בצורה עצמאית לעומת איש מקצוע– חסרונות

החסרונות בביצוע שיפוצים עצמאי לעומת איש מקצוע הם:
זמן – עבודת שיפוצים שתבצעו בעצמכם תיקח לכם זמן רב שתצטרכו להשקיע, ברוב המקרים גם ייקח לכם יותר זמן מאשר לאיש מקצוע מנוסה שיודע את העבודה ומיומן בתחום.
עבודה קשה – עבודות שיפוצים הן לעתים עבודות קשות ומפרכות, מה שאתם תצטרכו לבצע בעצכם אם תעשו את השיפוצים בצורה עצמאית.
איכות – במקרים רבים האיכות של העבודות העצמאיות לא משתווה לאיכות של אנשי מקצוע מקצועיים, שכן הם מיומנים יותר, בעלי ידע רב יותר וניסיון נרחב יותר בתחום.
מורכבות – במקרים של עבודות שיפוצים מורכבות לא נוכל לבצע אותן בעצמינו מאחר ואין לנו ידע נרחב בתחום, לצורך כך כמעט תמיד נזדקק לשירותיו של קבלן שיפוצים או שיפוצניק.