שיפוצניק – ביצוע שיפוצים עצמאי אל מול ביצוע על ידי איש מקצוע

שיפוצניק – מה הוא עושה?

אם התעניינתם פעם בעבודות שיפוצים לביתכם, כנראה שאתם מכירים את המושג שיפוצניק. השיפוצניק הוא איש המקצוע שעוסק בעבודות שיפוצים למיניהם – שיפוץ בתים, דירות, חדרים, מבנים ציבוריים ועוד.. השיפוצניק הוא לא איש המקצוע היחידי שעוסק בתחום השיפוצים, ישנה עוד הגדרה לבעלי מקצוע העוסקים בעבודות שיפוצים – קבלני שיפוצים. אנשים רבים מתבלבלים וחושבים שמדובר באותו בעל מקצוע, אך ישנו הבדל ביניהן ואלו הם שני בעלי מקצוע נפרדים. קבלן שיפוצים הוא הבעל מקצוע שעבר הסמכה רשמית לעיסוק בשיפוצים, בעוד ששיפוצניק עוסק בתחום ללא הסמכה.

ביצוע עצמאי לעומת שיפוצניק – יתרונות

השיפוצניק וקבלן השיפוצים אלו הם בעלי המקצוע שעוסקים בצורה מקצועית בעבודות שיפוצים, אך ניתן לבצע עבודות שיפוצים גם בצורה עצמאית. לא כל עבודת שיפוצים היא בהיקף גדול וכוללת שיפוץ יסודי של כל הדירה כולל ריהוט גן, היקף עבודות שיפוצים משתנה בהתאם לרצון הלקוח. לעתים קרובות הלקוח רוצה לבצע רק כמה שינויים קטנים ולא מורכבים, במקרה כזה ניתן לבצע עת העבודה בצורה עצמאית. לביצוע עצמאי יש יתרונות וחסרונות רבים, היתרונות בביצוע עצמאי הם המחיר וההתנהלות.
היתרון הבולט ביותר בביצוע עצמאי הוא העלות, כאשר אנו מבצעים את העבודה בעצמינו אנו חוסכים כסף שהיינו משלמים לשיפוצניק או לקבלן לביצוע עבודה. במקרים רבים מדובר בחסכון של כמה אלפי שקלים, כך שאנשים רבים מחליטים לבצע את העבודה בעצמם. עוד יתרון שיש לביצוע עצמאי הוא שאין צורך בהתנהלות מול איש מקצוע אשר או עובדים, אתה הוא המבצע של העבודה כך שאתה לא צריך להתנהל אל מול גורמים זרים או לסבול מעובדים זרים ברחבי הבית שלך שמבצעים עבודות שיפוצים.

ביצוע עצמאי לעומת שיפוצניק – חסרונות

אך, לביצוע בצורה עצמאית יש גם חסרונות שהופכים אותו לפחות אטרקטיבי לאנשים רבים, ביניהם זמן העבודה הרב, הקושי שבעבודה, עבודות בעלו מורכבות גבוהה ואיכות התוצאה. לאנשים רבים אין את הזמן להשקיע בעבודות שיפוצים במקביל לעבודתם ולסידורים שלהם בחיי היום יום. מעבר לכך שעבודת שיפוצים צורכת זמן, לאדם המבצע את העבודה בעצמו ייקח הרבה יותר זמן מאשר לאיש מקצוע מנוסה עם כמות עובדים נכבדת. העבודה תסתיים הרבה יותר מהר ובצורה יעילה יותר אם תתבצע על ידי איש מקצוע. עוד חסרון הוא הקושי שבעבודה ומורכבויות, עבודות שיפוצים הן לא עבודות קלות והן לעתים דורשות עבודה מפרכת שאנשים רבים היו מעדיפים להימנע ממנה. במקרים רבים גם יש עבודות מורכבות יותר שלא נדע כיצד לבצע ונזדקק לשיפוצניק או קבלן שיפוצים לביצוען. בנוסף לכל, איכות העבודה שתתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן תהיה גבוהה בהרבה יותר מאשר האיכות של עבודה שתתבצע על ידי אדם שאינו מנוסה או מיומן.